Želatiin ei ole vegan Siiski on toode nimega "agar agar", mida mõnikord turustatakse kui "želatiin", kuid see on vegan. See on saadud teatud tüüpi merevetikatest. Koššer-sümbolid ja -märgised ei ole usaldusväärsed näitajad, millele veganid või taimetoitlased peaksid ostuotsuse tegemisel tuginema.
Kas taimetoitlased saavad želatiiniga komme süüa?
Levinud loomsed saadused kommidenaKuid on mitmeid totaalsemaid loomseid tooteid (nt kurikuulus sealihaželatiin!), mida leidub sageli magusates roogades, mida veganid peaksid siltidelt kontrollima. Kõige levinumad neist on allpool: Želatiin, mis on valmistatud loomade luudest ja kõõlustest.
Kas ma saan taimetoitlasena jellot süüa?
Kas Jello on taimetoitlane? Jell-O on valmistatud želatiinist, mis on saadud loomade luudest ja nahast. See tähendab, et see ei ole taimetoitlane ega vegan. Küll aga on saadaval taimetoitlaste tarretised, mis on valmistatud taimsetest kummidest või merevetikatest, nagu agar või karrageen.
Mida ma taimetoitlasena süüa ei tohi?
Taimetoitlased ja veganid ei söö punast liha, linnuliha, ulukiliha, kala, karpe ega vähilaadseid (nagu krabi või homaar) ega loomseid kõrvalsaadusi (nagu želatiinina). Taimetoitlased toituvad teraviljast, kaunviljadest, pähklitest, seemnetest, puu- ja köögiviljadest, piimatoodetest ja munadest.
Miks ei või veganid tarretist süüa?
Veganid ei söö želatiini, sest sikutavat ainet saadakse loomaluude, seanahkade ja veisenahkade kaudu. "Loomse želatiini valmistamiseks ekstraheeritakse kollageen loomsetest saadustest, nagu luu, nahk ja nahk," teatas LIVEKINDLY.